„Omotenashi yra pagrįstas trimis esminiais principais: dėmesingumu, numatymu ir lūkesčių viršijimu. Pavyzdžiui, Japonijoje itin svarbi kultūros dalis – arbatos gėrimo ceremonija, kurioje kiekviena detalė turi savo prasmę ir yra susijusi su konkrečiu svečiu. Šeimininkas kruopščiai parenka ne tik arbatą, bet ir visus elementus, kuriančius harmoniją: gėles, kaligrafijos ritinėlius, tinkamai parinktus indus. Kiekvienas judesys, kiekvienas daiktas turi savo prasmę, o pagrindinis tikslas – sukurti nepakartojamą, dėmesingumu persmelktą patirtį. Šis principas – dabarties akimirka, ichi-go ichi-e – pabrėžia, kad kiekvienas susitikimas yra unikalus ir nepakartojamas“ –pasakoja japonologė, Japonijos agentūros „Yukari“ vadovė Gabija Kaunelienė.
Omotenashi dvasia persmelkia daugelį Japonijos kasdienio gyvenimo aspektą – kiekvienas svečias pasitikamas giliu nusilenkimu, daiktas įteikiamas abiem rankomis – šie gestai atskleidžia pagarbą kitam žmogui. Kiekvienas šios kultūros elementas yra tarsi subtilus ritualas – Shinkansen traukiniuose konduktoriai nusilenkia kiekvienam vagonui, o taksi vairuotojai, dėvėdami baltas pirštines, nepriekaištingai rūpinasi keleivių komfortu. Net švara Japonijoje yra menas – greitųjų traukinių valymo komandos per vos septynias minutes paverčia vagonus nepriekaištingai tvarkingais.
Japoniška dvasia Lietuvoje
Omotenashi požiūris į svetingumą yra neatsiejama ir automobilių prekės ženklo „Lexus“ filosofijos dalimi. „Kiekvienas „Lexus“ automobilis yra sukurtas su tuo pačiu kruopštumu, kokį Japonijoje galima išvysti geriausiuose rankų darbo kūriniuose. Dizaino linijos įkvėptos tradicinės estetikos, kurioje derinama paprastumas ir rafinuotumas, o naudojamos medžiagos ir jų apdirbimo būdai būdingi tik Takumi meistrams“ – pasakoja „Lexus Vilnius“ pardavimo vadovė Ingrida Dobrovolskytė.
Takumi – tai japonų meistrystės viršūnė. Šie aukščiausios klasės amatininkai yra paskyrę ne mažiau nei 60 000 valandų savo įgūdžių tobulinimui, o jų preciziškumas ir dėmesys detalėms pranoksta net moderniausių technologijų galimybes. „Lexus“ gamyklose taip pat dirba Takumi meistrai, kurie rūpinasi kiekviena automobilio detale: nuo odinių siūlių interjere iki variklio surinkimo, kad užtikrintų nepriekaištingą kokybę. Jie netgi turi atlikti specialų testą – sulankstyti origamį gyvūną viena ranka per mažiau nei 90 sekundžių, kad įrodytų savo preciziškumą.
„Takumi filosofija ir Omotenashi dvasia atsispindi kiekviename „Lexus“ automobilyje – nuo ergonomiškai apgalvoto interjero, kuris sukuria jaukią ir intuityvią aplinką, iki personalizuotų technologijų, tokių kaip Lexus LBX modelyje integruoti nustatymai, prisitaikantys prie vairuotojo poreikių. Klientų aptarnavimas taip pat paremtas Omotenashi principais – kiekvienas „Lexus“ savininkas patiria aukščiausio lygio dėmesį, tiek įsigydamas automobilį, tiek naudodamasis serviso paslaugomis“ - dalinasi I. Dobrovolskytė.
Japoniško svetingumo patirtys su „Lexus“
Besižavintys Japonijos svetingumu jį galės patirti ir Lietuvoje. Kovo 24 – 30 dienomis Vilniuje ir kovo 31 – balandžio 6 dienomis Kaune organizuojamos „Lexus“ bandomųjų važiavimų savaitės, kurių metu svečiai ne tik turės galimybę išbandyti apdovanojimus pelniusius „Lexus“ modelius, bet ir pasinerti į japoniškos kultūros įkvėptas patirtis. Svečių lauks japoniškos arbatos ceremonijos, išskirtinis dėmesys, garsiausio šalies dekoro virtuozo Manto Petruškevičiaus sukurtas dekoras, fotografo Gedimino Žilinsko užfiksuotos akimirkos, o savaitgaliais – saldžios šokolado degustacijos ir staigmenos mažiesiems.
„Lexus“ filosofija – tai ne tik automobiliai. Tai išskirtinė patirtis, kurioje Omotenashi ir Takumi meistrystė susilieja, sukurdamos nepriekaištingą harmoniją tarp vairuotojo ir jo automobilio. Lietuvoje ši filosofija tampa dar artimesnė – su „Lexus“ ir japoniškos kultūros patirtimis, kurias verta atrasti.